Jesteśmy  grupą wiernych z Wołomina i okolic, która pragnęła uczestniczyć w  Mszy św. sprawowanej w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego. We wrześniu 2013r zwróciliśmy się z prośbą do ks. Sylwestra Sienkiewicza, proboszcza Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie o umożliwienie tej celebracji w tutejszej parafii.

 

ks abp Henryk Hoser 2009

 

 

Jego Ekscelencja ks. Arcybiskup Henryk Hoser  Ordynariusz Diecezji Warszawsko - Praskiej przychylnie ustosunkował się do naszej prośby i dekretem z dn. 11 grudnia 2013r udzielił zgody.
autor zdjęcia: Janusz Halczewski, źródło: wikimedia commons

 

 

 

 

 

 

Opiekę nad naszą grupą Jego Ekscelencja ks. Arcybiskup powierzył ks. proboszczowi Sylwestrowi Sienkiewiczowi, który mocą udzielonej mu władzy wyznaczył ks. Mateusza Szewczyka  do celebrowania Mszy Świętych w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego.

 

 Mateusz

 

Ks. Mateusz Szewczyk święcenia kapłańskie otrzymał  2 czerwca 2012r z rąk abpa Henryka Hosera. Mszę prymicyjną w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego odprawił w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonce.Pierwszą Mszę Św w NFRR x Mateusz odprawił w Wołominie 09-03-2014. Z uwagi na otrzymaną w czerwcu 2014r translokatę do Latowicza, ostatnią Mszę Św w NFRR w Wołominie odprawił 17 sierpnia 2014.

 

 

 

 

Od 28 września 2014r na mocy dekretu Jego Ekscelencji ks. Arcybiskupa Henryka Hozera Msze Św. W NFRR odprawia w Wołominie ks. Jakub Korczak.

Od 24 września 2017 roku Msze św. odprawia ks. Bartosz Porzeziński.

Od 9 września 2018 roku Msze św. łacznie ks. Bartoszem odprawia ks. Tomasz Połomski.

Msze odprawiane są w kaplicy parafialnej o godz 12.30


Kontakt

tel:
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Lokalizacja

Parafia p.w. Matki Bożej Częstochowskiej
ul. Kościelna 54
05-200 Wołomin
Msze św. sprawowane są w kaplicy obok kościoła.

 

 mapa google

 

 

Go to top